Prodüksiyon

-

Lita, özgün yaratıcı anlatım diline sahip deneysel, belgesel kısa filmler ve  uzun metrajda sadece yaratıcı belgesel yapımlarını gerçekleştiriyor. Sadece sinema değil, çağdaş gösteri sanatlarına dair yapımlar gerçekleştirmeyi hedefleyen Lita Yapım Evi’ne proje önerileriniz varsa, lütfen irtibata geçiniz.

 


 

Ah

KISA film

Bu kısa filmde yaşadığı çevreye, düzene, yeryüzüne karşı hissedilen aidiyetsizliğin imgelemde somutlaşmasının bir hali sunulur. Hayata karşı memnuniyetsizliğin, cesaret ve cesaretsizlikle örgülendiği, kişilere karşı duyduğu özlemle, kızgınlıkla kendi içindeki düzeni kıramayıp, dış dünyaya yüzünü dönemeyen bir kadının duygu öykülemesidir.

Kırılganlık    I    Soyut    I    Melankoli    I    Yalnızlık

venice laurel.png
moviate.png
CICFF_OfficialSelection_Laurel.png
officialselection_black.png

Yöneten ve Yazan: S.Buse Yıldırım

Yapımcı: S. Buse Yıldırım

Oyuncu: Esin Alpogan

Süre: 16 dakika

Çekim Formatı: HD

Renk: renkli

Yapım Tarihi: 2016

Orjinal Dili: Diyalogsuz

Gösterim formatı: 16:9

 
 

 

Kundura

Uzun Metraj yaratıcı belgesel / yazım aşamasında

Tarihi eski Sümerbank Beykoz Deri ve Kundura fabrikası 1999 senesinde kapatılır ve 2004 senesinde özelleştirmeyle satışa çıkar. Zaman içinde yaratıcı endüstrinin çekim merkezi haline gelen Kundura’nın tüm kimlik dönüşümüne ergenlik çağımdan beri tanık olmuyorum. Yaratıcı belgesel yöntemiyle, bir çok kişinin yaşamında önemli yer tutan bu mekanlarla kurduğumu kişisel ilişki üzerinde, mekan ve kimlik okuması yapıyorum.

Post-endüstriyel    I    Bellek    I    Mekan algısı    I    Kimlik

 

 

Adak

KIsa FİLM / YazIM aşamasında

Adak, çağdaş türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Sema Kaygusuz’un bir öyküsünden uyarlamadır. Hikayenin temelinde iki farklı kişinin, müşteri ve terzinin kendi dükkanındaki karşılaşmasını okuruz. Bilgelikle yoğurulmuş sohbetlerine, paylaşımlarına tanık olurken, farklı olmanın özünü keşfederiz, zaman zaman barış içinde yaşadığımız bu hayatta ve dünyada...

Karşılaşmalar    I    Kimlik Siyaseti    I    Farklılık    I    Yabancı